Çek Cumhuriyeti’ne Gideceklere Tavsiyeler

Çek Cumhuriyeti’ne Gideceklere Tavsiyeler

Tatil veya iş maksatlı seyahat için Çek Cumhuriyeti’ne gidecekseniz, vize alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti’ne gitmek için uçak biletini aldıktan sonra mı yoksa almadan önce mi vize almanız gerektiğini ilk olarak öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu öğrendikten sonra işlemlerini başlatmak sizin için çok daha yararlı olacaktır. Ola ki bir vize alamama durumunda uçak biletinizin boşa gitmesini de engellemiş olursunuz.

Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülke olduğu için aynı zamanda Schengen Sözleşmesini de imzaladığı için oraya yapacağınız seyahatlerde vize gerekmektedir. Sözleşmeden dolayı Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Bu vizeyi aldıktan sonra Schengen sözleşmesine dahil olan diğer ülkelere de seyahat edebilme hakkınız bulunmaktadır. Çek Cumhuriyeti vizesi nasıl ve nerden alınır sorusunun cevabını ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Umuma Mahsus Pasaport sahibi olmanız lazımdır. Pasaportunuzu aldıktan sonra kısa süreli seyahat edecekseniz, Çek Cumhuriyeti vizesi için başvurunuzu Ankara Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nun değerlendirmesinden sonra verilecek onay ile işleminiz tamamlanmış olacaktır. Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra uçak biletiniz rahatlıkla alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti vize kaç günde, ne kadar zamanda çıkar diyorsanız bunun cevabı da şöyledir, ilk kez Çek Cumhuriyeti’ne gidecekseniz 1 hafta sürebilir fakat ekstra evrak isterlerse 1 aya kadar da uzayabilir ama önceden gittiğiniz bir ülke için genellikle 2-3 gün gibi bir sürede çıkmaktadır. Daha önceden Schengen vizesi yaptırdıysanız bu süre daha da kısa olarak 1-2 gün sürebilir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigarada Zirve

Elektronik Sigarada Zirve

Metpor Söve ve Mantolama

Metpor Söve ve Mantolama

Sanayi Mutfağı Satın Al

Sanayi Mutfağı Satın Al

Dış Cephe Kaplamanın Köşk Yapı Farkından Haberdar Mısınız?

Dış Cephe Kaplamanın Köşk Yapı Farkından Haberdar Mısınız?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir