Diş Estetiği Nasıl Korunur?   

Diş Estetiği Nasıl Korunur?  

Dişlerimizin güzelliği bizlere doğuştan gelebilir. Genetik faktörlerden çok şanslı olabilir. Veya tam tersi de olabilir. Dişlerimizdeki ve çene kemiğimizdeki ortodonti sorunlarıyla karşılaşabiliriz. Bu sorunların sonucunda da tedavi olma kararı alabiliriz. Uzun bir diş teli sürecinden sonrasında dişlerimizin tam istediğimiz şekli aldıklarına şahit olabiliriz. Ancak bu süreç burada bitmeyecektir.

Diş estetiği denilen konu, kısa süreli değildir. Aldığınız tedavilerle diş estetini elde edebilirsiniz ancak koruyamazsınız. Mutlaka operasyonel süreç sonrasında belirli birtakım sorumluluklarınız olacaktır. Hayatınız boyunca bu sorumluluklarınızı yerine getirmeniz önemlidir. Mesela diyelim ki diş kaybı yaşadınız. Diş kaybı sonrasında İmplant yaptırma kararı aldınız. Evet, implant tedavisi kesin çözümdür ve 30 yıla kadar koruma sağlar.

Ancak aldığınız tedavi sonrasında dişlerinize bakım yapmayı sürdürmeli, fırçalama rutinini aksatmamalısınız. Bunlar da yeterli değildir. Dişlere en büyük zararı veren şey onların bakımlarını yapmamanın yanı sıra, kötü beslenme düzenidir. Aşırı asit tüketimi, alkol tüketimi dişlerin yapısına tamamen düşmandır ve diş kaybına sebebiyet verecektir. Aynı şekilde implantınız açısından da korozyon etkisi yaratabilmektedir.

Dişlerinize bakım yaparken onların estetik açıdan da korunmasını sağlamalısınız. Estetik açıdan dişlerinizin istenilen beyazlığa sahip olmasını istiyorsanız hekim kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Ülkemizde her ne kadar üzerinde durulmayan bir konu olsa da en az senede birkaç kere diş hekimlerine dişlerinizi kontrol ettirmeyi ihmal etmemelisiniz. Bu sürece de sahip çıkmalı, atlamamalısınız.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Masajı

Spa Masajı

Lazer Tedavileri Nelerdir? Kimlere Uygulanabilir?

Lazer Tedavileri Nelerdir? Kimlere Uygulanabilir?

Yeni Nesil Protez Saç Tedavisini Oscar Hair Protez Saç Merkeziyle Görün

Yeni Nesil Protez Saç Tedavisini Oscar Hair Protez Saç Merkeziyle Görün

Acuvue Oasys Lens Nasıldır?

Acuvue Oasys Lens Nasıldır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir