Ferace Hakkında Bilgi

Ferace Hakkında Bilgi

Geçmişten bu yana kadınların klasik tutkusunu en güzel şekilde sembolize eden ferace giyim ürünlerinin o günlerden bugünlere kadar sadelik çizgisini koruduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Osmanlı kültüründe ilk olarak ortaya çıktığı dönemlerde solma yapmayan kaliteli kumaşlarımızdan üretilen ürünlerin o dönemlerde modanın başlangıcı sayıldığı aşikar.

Kelime olarak dilimize Arapçadan geçmiş olan ferace kelimesinin rahatlık ve ferahlık gibi tabirlerle ifade edildiği de bilinmekte. Rahatına ve şıklığına düşkün kapalı bayanların günümüzde de ilk tercihleri arasında bulunan kıyafetlerin her anlamda beklentilere yanıt verebilecek kapasitede olduğu konusuna hemen herkes hemfikir. Günümüzde açık bayanların ne olduğunu dahi bilmediği kapalı bayanların evlerinde en az bir ürün bulundurduğu bir giyim kategorisidir.

Osmanlı ve Selçuklu devleti dönemlerinde özellikle ilmiye sınıfı bireylerin tercih ettiği sonralardan Anadolu halkının da sıkça tercih etmeye başladığı bu ürünlerin günümüzde de kültür olarak yaşatıldığı görülüyor. O dönemlerdeki ürünlerden fazlasıyla uzaklaşmış olan kıyafetler günümüzde modern bir çizgide ilerlemeye çalışmaktadır. Pek çok tesettür giyim mağazasından temin edebileceğiniz bir ürün türü.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Hayaller Dükkanı Söz Nişan İçin Aradığınız Her Şey!

Hayaller Dükkanı Söz Nişan İçin Aradığınız Her Şey!

Uygun Fiyata Gelinlik Nasıl Olur?

Uygun Fiyata Gelinlik Nasıl Olur?

En Yeni Bindallı ve Kaftan Modelleri

En Yeni Bindallı ve Kaftan Modelleri

Muhteşem Giyinme Odaları

Muhteşem Giyinme Odaları

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir