Green Card Başvurusu

Green Card Başvurusu

Amerika’da yaşamak ve ABD vatandaşı olmak için Green Card başvurusu yapabilirsiniz. ABD Ankara Büyükelçiliği ya da Türkiye’de bulunan ABD Konsolosluklarından başvuru yapılabilir.

Green Card başvurusu için ABD Ankara Büyükelçiliği veya Türkiye’de bulunan ABD Konsoloslukları’na başvuruda bulunulabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde sürekli olarak ikamet etmek isteyen kişilerin yeşil kart için başvuru yapması gerekmektedir. Yasal olarak oturma izni verilen kişiler Green Card sahibi olur. Bu kartın rengi yeşil olduğu için “Yeşil Kart” denilmektedir. İngilizce’de ise Green Card olarak adlandırılmaktadır. Amerika’da kalıcı olarak ikamet etme ve çalışma imkanı sağlayan bir belge türüdür.

Green Card ile birlikte E2 vizesi de sıkça başvurulan programlardan biridir. Peki, E2 vizesi nasıl alınır? Öncelikle E2 vizesi almak için Türkiye’de bulunan ABD Konsoloslukları ya da Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunulması gerekmektedir. ABD’ye turist olarak giderek nasıl bir yatırım yapacağınıza karar verebilirsiniz. Çoğu ülke vatandaşı turist olarak ABD’de nasıl bir yatırım yapacağını planlıyor. Aynı zamanda E2 vizesini aldıktan sonra evli olan kişiler ve varsa 21 yaşın altındaki çocuklar da Green Card belgesinden yararlanarak ABD’ye gelebilir.

EB-5 Vizesi Almak

Öncelikle EB-5 vizesi göçmen vize gurubunda yer almaktadır. Diğer bir adı ile “Yatırımcı Vizesi” olarak da nitelendirilmektedir. Dolayısı ile başarılı yatırımcılar Green Card (yeşil kart) almaya hak kazanmaktadır. Ayrıca bu vizeyi alabilmek için en az 1.000.000 ABD Doları yatırım yapmanız gerekmektedir. EB-5 vizesi için Türkiye’de bulunan ABD Büyükelçiliği’ne ya da ABD Konsoloslukları’na başvuru yapılmaktadır. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde yatırım yapmak ve yaşamak istiyorsanız hem siz hem de varsa eşiniz ve çocuklarınız Green Card’tan faydalanabilir. ABD’ de yatırımcı olabilmek için birtakım koşulları sağlamanız şarttır. Dolayısı ile EB 5 vizesi almak için kriterlere uygun yatırımcılar olmanız gerekmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu

İş Sağlığınız ve Güvenliğiniz Tam Mı?

İş Sağlığınız ve Güvenliğiniz Tam Mı?

Rusya’da Rusça Dil Kursları

Rusya’da Rusça Dil Kursları

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir