İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Vize Başvurusu

Türkiye’den İngiltere vizesi alacak kişilerin İngiltere ülkesine yapacakları seyahatlerde vize almak zorundadırlar. İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kişilerin İngiltere transit vize başvurularını seyahat öncesinde Türkiye’den yapmaları gerekmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Randevusu

İngiltere konsolosluğu, vize başvurularını İngiltere vize başvuru merkezi veya turizm seyahat acentaları üzerinden kabul etmektedir. İngiltere vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. Vize başvurusu için online işlemler sayfası üzerinden randevu alabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra gerekli belgelerin hazırlanması için çalışmalar yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Çıkış Süresi

İngiltere vize başvuru işlemleri normal süreçte en az 15 gün içerisinde sonuçlanır. Öncelikle vize servisi İngiltere vize başvuru kararına hiçbir katkısı bulunmamaktadır. İngiltere vize başvuru ücretinin dışında bu hizmet karşılığı ek bir bedel alınmaktadır. Konsolosluğun vize işlemlerini öngörülen sürede sonuca ulaştıracağı konusunda bir garantisi yoktur. Dolayısıyla bazı durumlarda vize işlemleri için sürenin uzaması mümkündür. Profesyonel firmamızdan İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vize Reddi Durumunda

İngiltere Konsolosluğu veya İngiltere Büyükelçiliği vize reddi ile sonuçlanmış İngiltere vize başvuru ücretini geri iade etmemektedir. İngiltere vize harç bedelinin geri iadesi talep edilemez. Ayrıca vize başvurularında kullanılan evrakların da geri iadesi mümkün değildir. İngiltere vize reddi durumunda istenilen zamanda tekrar İngiltere vize başvurusu gerçekleştirilmelidir. Hazırlanan evraklarda herhangi bir değişiklik yok ise başvurunun etraflıca incelenip tekrarlanması doğru olacaktır. Ayrıca İngiltere gümrük kapısından giriş yapma garantisi vermemektedir. İngiltere sınır kapılarında görev yapan memur ve polislerin ülkeye girişe izin vermeme hakkı bulunmaktadır. Bunun için kişiler hazırladıkları evrakların birer kopyasını seyahat anında yanlarında taşımalıdır. Bu vizeye sahip olmak için İngiltere aile birleşimi sınavı hakkında firmamızdan bilgi alarak sınavda başarılı olabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Green Card Başvurusu

Green Card Başvurusu

İş Sağlığınız ve Güvenliğiniz Tam Mı?

İş Sağlığınız ve Güvenliğiniz Tam Mı?

Rusya’da Rusça Dil Kursları

Rusya’da Rusça Dil Kursları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir