İş Yerinde İşçi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İş Yerinde İşçi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Ege bölgesi tüm Türkiye genelinde bir çok konuya önderlik eder ve liderdir. Bu bölgenin kapasitesinin üzerin de insan barındırmaması ve ferah yaşam şartlarına bağlanır. Stresten uzak huzurlu bir yaşantıya sahip olan insanlar bunu iş hayatlarına da yansıtırlar ve daha üretken olurlar. Bu sayede daha üretken ve mutlu işçilere sahip oluruz. Daha mutlu bir işçi kısmına sahip olmanın bir diğer yolu ise onların can sağlığının güvence altına alınmasının bilinmesidir.

Bu problem yüzyıllardır karşılaştığımız fakat nedendir bilinmez kimsenin bir adım atma gereği duymadığı bir problemdir. Fakat son zamanlarda verdiğimiz büyük kayıpları tetikledi bilinmez yetkililer bu konuya bazı yasal çizgiler getirmeye karar verdi Bu yasal çerçeve 50 nin üzerinde işçi çalıştıran iş yeri sahiplerini kapsamakta. Bu tip iş yerlerindeki işçilerin güvenli bir ortamda çalışabilmeleri için gerekli inceleme ve kontrolleri yapacak birer uzman çalıştırmalarını istemektedir.

Aynı zamanda iş yerinde olabilecek ani ve ağır kazalara acil müdahalede bulanabilecek ve bu hastaların hayatta kalabilmeleri için ilk yardımda bulunabilecek bir hekim çalıştırmaları istenmektedir. Bu uzman bakış sayesinde kazaların azalmasıyla birlikte olası bir kaza anında da anında müdahale de bulunabilecek bir zeminin olması şüphesiz ki can kaybını en aza indirecektir. En büyük temennimiz tüm iş yeri sahiplerinin bu konuda duyarlı olması ve iş yerleri bünyesinde bir iş güvenliği uzmanı ve bir hekim çalıştırmaları. konusunda tüm bu bilgiler ışığında oldukça yol kat etmiş ve aydın gibi komşu illerine örnek olmuştur. Konusunda oldukça fazla çalışma göstermektedir.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir