Ortodonti Tedavisi İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Ortodonti Tedavisi İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Çok çeşitli sebepler eşliğinde tetiklenebilen çene problemleri, hem estetik açıdan hem de sağlık açısından kişiye sorunlar oluşturmaktadır. Kişi, kendisinde minör ya da majör derecede bir çene rahatsızlığı olup olmadığını kendi başına da anlayabilir. Eğer majör derecede bir sorun varsa, zaten aynaya bakıldığında dahi göze çarpacaktır. Ancak daha küçük çaplı bir sorun varsa, dişlerin üst üste gelmemesi gibi daha küçük çaplı sorunların içerisinde de, çene sorunlarının olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Veya dilerseniz Sincan diş hekimlerine görünebilirsiniz. Size ne yapılması gerektiğiyle ilgili olarak daha derin bilgiler paylaşabilirler.

Çene problemleri, bebeklik dönemindeki yanlış biberon kullanımı, parmak emme gibi kötü alışkanlıklardan tutun da ilerleyen yaşlarda meydana gelebilecek bir kaza neticesinde bile meydana gelebilmektedir. Çene kemiğinizdeki kaymanın veya sorunun altındaki nedeni ne olursa olsun, bu konu ciddiye alınmalıdır. En başta, gülüş estetiği açısından çene sorunlarının ortodonti tedavileri ile ortadan kaldırılması gerekmektedir. Eryaman diş hekimleri, ortodonti operasyonlarını, bu tarz sorunları olan hastalarına Alyadent bünyesinde vermektedirler.

Çene sorunlarının her yaşta meydana gelebileceğini bahsetmekte olan Kahramankazan diş hekimleri her halükarda bu tarz operasyonlar için kişinin büyüme döneminin sonuna kadar beklenmesi gerektiğini savunmaktadırlar. Özellikle 19 yaşına kadar çeneye dair herhangi bir şekilde operasyonel çalışmanın, tedavinin düzenlenmemesi gerektiği söylenilmektedir. Bu yaş sınırının üzerinde olan bireylere, Alyadent bünyesinde ortodonti tedavileri, uzman hekimler tarafından verilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Spa Masajı

Spa Masajı

Lazer Tedavileri Nelerdir? Kimlere Uygulanabilir?

Lazer Tedavileri Nelerdir? Kimlere Uygulanabilir?

Yeni Nesil Protez Saç Tedavisini Oscar Hair Protez Saç Merkeziyle Görün

Yeni Nesil Protez Saç Tedavisini Oscar Hair Protez Saç Merkeziyle Görün

Acuvue Oasys Lens Nasıldır?

Acuvue Oasys Lens Nasıldır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir