Kurumsal Web Sitelerinin İçerik Hazırlanması

Kurumsal Web Sitelerinin İçerik Hazırlanması

İnternet dünyasının fenomenleri haline gelen site tasarımları sadece tasarımlarıyla bile sayfalarına bizleri bakmaya davet ediyorlar. Kurumsal web sitesi dediğimizde her türlü sektöre ve her kesime hitap eden web site tasarımları birbirleriyle tasarımlarıyla da yarışır hale geldi. Hatta bu siteler tasarımlarıyla ödüller aldılar ve tasarım aşamasında birer örnek teşkil ediyorlar.

Kurumsal web sitelerinin tasarım aşamasında derinliklerine indimizde; her zaman kısa, özet, basit bilgiler veren siteler out oldu ve tüketiciler bilinçlenir oldular ve daha fazlasını talep etmeye başladılar. Bu bağlamda » web tasarım İstanbul gibi profesyonel çözümler üretmek firmalar için yapılması gereken ilk adım halini aldı. Firmaların fiziksel kuruluşu gibi, sanal ortamda kurulumu da fiziksel ortamdaki halini geride bırakır oldu. Öncelikle » kurumsal web tasarımında profesyonel firmalarla görüşmelerimizde bizlerinde yaptığımızın işin özüyle ilgili güncel, en son yaptığımız tarihli işleri çalışan üreten bir web tasarımına sahip olmamız açısından yapmamız gerekiyor.

Ana sayfalar içerisinde önce net bilgiler vermemiz gerekiyor ve bizim için önemli olan bilgileri bold hatta yazı stillerini farklı kılarak tüketicilere hitap etmemiz gerekiyor. Ana sayfamızı oluşturduktan sonra ara yüzleri oluşturmak daha kolay bir hale geliyor. Ana sayfada mutlaka iletişim bilgilerimiz, hatta en altta dip not olarak e-mail adresimize tıklanıldığında hemen ulaşılabilir şekilde bulundurmamız gerekiyor. Sayfa düzeni içerisinde kolay göze çarpması açısından hem sayfamızın rengarenk olmaması hem de öncelikli bilgilerimize kolay ulaşılabilir olması gerekiyor.

Bunlarla birlikte ilk sayfada vizyon, misyon, çalışan sayımız, yıllık ciromuz, tarihi geçmişimiz, bugüne kadar yaptığımız işlerin görüntülenebileceği butonlardan oluşan bir ana sayfa düzenleyebiliriz. Sektörel bazda konuyu ele aldığımızda ise; turizm sektörü için interaktif konuşma yapılabilecek bir alanı sayfanın sağ alt köşesine konumlandırabiliriz. Tabi ki ana sayfada bulunan her bilgimizin kullanılabilir olması gerekiyor ve interaktif konuşma için bir ikon oraya koyuyorsak, birkaç dakika içerisinde cevap alınabilecek bir müşteri temsilcisini de halihazırda bulundurmamız gerekiyor.

Ana sayfa düzenimizde küçük küçük göz yormayan resimlerin yanında büyük tek bir resim üzerinden de ilerleyebiliriz. Örneğin: Ekip çalışması gerektiren bir sektörde iş yapıyorsak deneyimli çalışanlarımızla hep beraber bir fotoğrafı da siteye eklememiz sıcak bir ortamda çalıştığımızın özeti olarak görünebilir. Kişiye özel işler yapan bir firmamız varsa genellikle tercih edilen yöntem olarak kullanılıyor ve sitede uzmanları tanıtan kısa videolar ve fotoğraflarla kurumsal web site tasarımınız şekillenebiliyor.

Ayrıca büyük ölçekli firmalar da işleyen sistemlerini daha iyi anlatmak ve ekip çalışmasının önemini vurgulamak için reklamlarında ve kurumsal web site tasarımların da otomobil şirketleri bile uyumlarını ve parçalarını nasıl bir hassasiyetle ürettiklerini anlatmak için orkestra şefleri ve arkalarında kocaman bir orkestrayla çekilmiş fotoğraflarını da müzik eşliğinde web sitelerinde kullanabiliyorlar. Yani buradan anlayacağımız firmamızı nasıl tanıtacağımız bizim yaratıcılığımıza kalmış, tüketiciye ve e-ticaret yapan firmalara kendi bünyemizde yarattığımız hayal gücümüzle hem bize daha sıcak bakmalarını sağlayabilir, hem iş yerinde ve fabrikalarımız da bu sayede çalışanlarımızı da bir proje etrafında toplayarak birleştirici bir rol oynayabiliriz. Bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz hem çalışanlarınızın kaynaşması için yapacağınız bir organizasyon masrafından kurtulmuş oluyorsunuz hem de sürekliliği olan bir iş ile çalışanlarınıza verdiğiniz değeri göstermiş oluyorsunuz.

» Web tasarım seo gibi profesyonel çözüm üreten firmalar bunu layıkıyla yapıyorlar ve eğer sizin üzerinden gitmenizi istediğiniz özel bir fikriniz veya sizi özellikle anlatan bir özelliğiniz, vurgulamak istediğiniz bir yönünüz varsa bunların üzerinden size etkileyici proje üretebiliyorlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Firma Rehberi Fırsatı

Firma Rehberi Fırsatı

En Güncel Rust Hileleri

En Güncel Rust Hileleri

Rust Hileleri

Rust Hileleri

Organik Beğeni Ve Yorum Satın Al

Organik Beğeni Ve Yorum Satın Al

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir