Akrilik Camı Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akrilik Camı Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dini vecibelerin yerine getirildiği camilerde, cami halısı tercihleri çok önemli bir konudur. Elbette ki caminin iç mekanıyla özdeşleşiyor olması, mimariye uygunluğu gibi konular burada şüphesiz önemli yer tutuyor. Ancak halının özellikle de işlevsel açıdan uygun olmasını bekler, isteriz. Kaygan olmamasını, insan sirkülasyonuna karşı dayanıklı durmasını, uzun ömürlü olmasını dileriz.

Bugün cami halısı fiyatları birbirlerinden, tam da bu işlevsellik açısından birbirlerinden ayrılırlar. Belirli teknik özelliklerine göre farklılıklar gösterirler. Taban boyutu büyük olan, yün cami halısı elbette ki diğer seçeneklerin önüne geçecektir. Fiyatlandırma noktasında ilk sırada yer alacaktır. Yüksek maliyetli olmasından ötürü, genellikle tercihi de çok daha az miktarda olmaktadır.

Gündelik tercihler arasında yer almakta olan en çok tercih edilmekte olan seçenek akrilik cami halısı olmaktadır. Fiyatı nispeten daha uygundur. Sentetik malzemeden üretilmesinden ötürü, üretim sırasında kullanılan malzemeler daha ucuzdur. Fakat kullanımı da uzun ömürlüdür diyebiliriz. Yün etkisini nerdeyse vermesinden ötürü, yün doğal halılar yerine sıklıkla tercih edilirler.

Akrilik yapıdaki halıların seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenler şeklinde apayrı bir tavsiye ya da öneri vermek uygun olmayacaktır. Şu öneriler her cami halısı tercihinde önem arz etmelidir:

  • Dayanıklı olması
  • Kolay alev alabilen yapıda olmaması
  • Mutlaka sık dokunmuş olması
  • Renk ve desen uyumunun aranması
  • Kaygan olmaması
  • Temizlenebilirlik konusunda kolaylık sağlaması
sponsor reklam

Benzer Yazılar

İlgili Banyo

İlgili Banyo

Bursa İndirimli Otel Avantajları

Bursa İndirimli Otel Avantajları

Liva Kent Bölgede Göz Boyuyor.

Liva Kent Bölgede Göz Boyuyor.

Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat

Beylikdüzü Evden Eve Nakliyat

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir